چگونه اهمیت آموزش را درک کنیم؟

تحصیل بسیار مهم است، زیرا اکثر مشاغل حداقل به مقداری آموزش نیاز دارند. اگرچه تصمیم برای ادامه تحصیل یک انتخاب شخصی است، اما اگر دانش و تجربه برای شما مهم است، ارزش آن را دارد. اگر اهداف شغلی دارید، به احتمال زیاد برای دستیابی به آن اهداف، به آموزش نیاز خواهید داشت. درک اهمیت آموزش، می تواند انگیزه ای برای یادگیری بیشتر و دستیابی به چیزهای بزرگ تر در شما ایجاد کند.

آماده شدن برای آینده

در مورد اهداف شغلی خود تصمیم بگیرید: اگر به آینده خود فکر کرده اید، احتمالاً ایده‌ای برای آنچه می خواهید به عنوان شغل انتخاب کنید، در ذهن خود دارید. مهم نیست که هدف شما چیست، احتمالاً به درجه ای از تحصیلات نیاز دارد.

اطلاعات مربوط به شغل مورد نظر خود را به صورت آنلاین جستجو کنید یا با متخصصانی که در آن زمینه کار می کنند، صحبت کنید. احتمال دارد افرادی که با آنان صحبت می کنید، به شما بگویند برای ورود به آن شغل به چه تحصیلاتی نیاز دارید. توجه داشته باشید که نوع تحصیلات مورد نیاز شما ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال برخی از رشته ها به تحصیلات دانشگاهی رسمی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بیشتر به سمت آموزش تخصصی در این زمینه گرایش داشته باشند.

در ایالات متحده، تنها 27 درصد از مشاغل موجود در سراسر کشور به مدرک کمتر از دبیرستان نیاز دارند. در مقابل، دانش‌آموزانی که از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌اند برای 39 درصد مشاغل موجود در سراسر کشور، واجد شرایط هستند.

بسیاری از مردم با این تصور که ترجیح می دهند کار کنند تا تحصیل، مدرسه را ترک کرده و اهمیت آموزش را نادیده می گیرند؛ اما آمارها نشان می دهد که اکثریت کسانی که در دبیرستان ترک تحصیل کرده اند، بیکار هستند، منبع درآمد کمی دارند یا اصلاً منبع درآمد ندارند.

یافتن شغل بهتر: حتی اگر شغلی که انتخاب کرده‌اید برای ورود به این رشته به تحصیلات پیشرفته نیاز نداشته باشد، برای ارتقا شغلی یا یافتن شغلی با درآمد بالاتر، به احتمال زیاد به تحصیلات نیاز خواهید داشت.

افرادی که تحصیلات مدرسه را به پایان رسانده‌اند، معمولاً نسبت به افرادی که به مدرسه نرفته‌اند، درآمد بیشتری دارند. به عنوان مثال، در ایالات متحده، متوسط درآمد هفتگی در سال 2014 برای افرادی که فقط دیپلم دبیرستان داشتند، 751 دلار (مردان) و 558 دلار (زنان) بود. در مقابل، متوسط درآمد هفتگی افراد با حداقل مدرک لیسانس 1385 دلار (مردان) و 1049 دلار (زنان) در سال 2014 بود. برای افراد با مدرک پیشرفته، متوسط دستمزد هفتگی حتی بالاتر بود: 1630 دلار (مردان) و 1185 دلار (زنان).

داشتن دیپلم دبیرستان به طور چشمگیری شانس به دست آوردن شغل را نسبت به ترک تحصیل در دبیرستان افزایش می دهد. این تعداد همچنان در حال افزایش است، زیرا دانشجویان تحصیلات عالی را از طریق کالج و تحصیلات تکمیلی دنبال می کنند.

دستیابی به فرصت های شایسته تر: تحصیل، درهای حرفه‌ای شدن را به روی شما باز می کند. این می تواند به شما کمک کند مهارت های جدید را بیاموزید، ارتباطات حرفه ای ایجاد کنید و به طور کلی موفقیت بیشتری کسب کنید.

افرادی که مدرسه را به پایان رسانده اند، اغلب به دلیل تحصیلاتشان، فرصت های بیشتر و بهتری در اختیار دارند. حتی اگر هنوز دیپلم دبیرستان ندارید ولی درحال تحصیل هستید، آموزش یک حرفه خاص، مانند برق احتمالا سطح درآمد و توانایی شما را برای یافتن شغل های بهتر در آینده افزایش می‌دهد. اگر تحصیلات دبیرستانی و آموزش حرفه ای دارید، کاندیدای جذاب تری برای مشاغل هستید.

غلبه بر نابرابری

غلبه بر نابرابری درآمد: مطالعات نشان داده است که داشتن تحصیلات، حتی تحصیلات ابتدایی می‌تواند به کارگران کم درآمد کمک کند تا پول بیشتری کسب کنند و وضعیت اقتصادی بهتری داشته باشند.

کارفرمایان به دنبال دستاوردهای آموزشی هستند. حتی داشتن مدرک دبیرستان خطر بیکاری را کاهش می‌دهد و میانگین درآمد مادام العمر اکثر بزرگسالان شاغل را افزایش می دهد.

در ایالات متحده، 54 درصد از افراد 16 تا 24 ساله که در دبیرستان ترک تحصیل کرده اند، بیکار هستند. برای فارغ التحصیلان دبیرستان، این تعداد به 32 درصد از افراد در همان گروه سنی کاهش می یابد تا جایی که نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاه فقط 13 درصد است.

زندگی بهتر: فراتر از فرصت‌های حرفه‌ای که تحصیلات برای افراد فراهم می‌کند، داشتن تحصیلات ممکن است به طور کلی با زندگی بهتر مرتبط باشد. برخی از مطالعات نشان می‌دهد، افرادی که به مدرسه می روند، در آینده کمتر دچار مشکلات قانونی می‌شوند.

فارغ التحصیلان دانشگاه با مدرک لیسانس به طور متوسط ​​1.64 میلیون دلار بیشتر از کسانی که بعد از دیپلم ترک تحصیل کرده اند، درآمد دارند. فارغ التحصیلان دبیرستان به طور متوسط ​​429280 دلار بیشتر از افرادی که در دبیرستان ترک تحصیل کردند، درآمد دارند.

داشتن تحصیلات (و متعاقباً یافتن شغل بهتر) ممکن است باعث شود افراد به دلیل ترس از دست دادن آنچه برای آن کار کرده اند، کمتر مرتکب جرم شوند.

میانگین ترک تحصیل متوسطه در آمریکا یک در 10 شانس دستگیر شدن دارد، در حالی که متوسط ​​فارغ التحصیلان دبیرستان فقط یک در 35 شانس دستگیر شدن دارند.

برخی از مطالعات نشان داده، داشتن تحصیلات می‌تواند افراد را صبورتر کند و در نتیجه بر خشم خود کنترل بیشتری داشته باشند و اهمیت آموزش در کاهش جرائم خشن محسوس است.

کمک به خانواده: داشتن تحصیلات معمولاً با افزایش توانایی برای تأمین خانواده همراه است. این بدان معناست که نه تنها می‌توانید از نظر مالی به خانواده خود کمک کنید، بلکه به اقوام جوان‌تر الگوی مثبتی از خود ارائه می‌دهید و آنها را تشویق می‌کنید تا تحصیل کنند.

شناخت فواید اجتماعی آموزش

عمر طولانی تر: برخی از مطالعات نشان می دهد، داشتن تحصیلات عالی می تواند به شما کمک کند زندگی طولانی تری داشته باشید. این ممکن است به دلیل شرایط کاری بهتری باشد که با تحصیل همراه است؛ یا می‌تواند به این دلیل باشد که کسب تحصیلات به دور کردن افراد از موقعیت‌های نامطلوب خانگی و اجتماعی کمک می‌کند. علت هر چه که باشد، بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که حتی تحصیلات دبیرستانی به طور قابل توجهی احتمال مرگ در سنین پایین را کاهش می‌دهد.

مردان جوانی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند، از نظر آماری به طور متوسط ​​هفت سال بیشتر از مردانی که دبیرستان را ترک می کنند عمر می کنند. زنان جوانی که از دبیرستان فارغ التحصیل می‌شوند به طور متوسط ​​6 سال بیشتر از زنانی که از دبیرستان بازمانده اند عمر می کنند.

مردان جوانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند از نظر آماری به طور متوسط ​​13 سال بیشتر از مردانی که از دبیرستان انصراف می دهند و به طور متوسط ​​6 سال بیشتر از مردان فارغ التحصیل دبیرستانی که به کالج نمی روند عمر می کنند. زنان جوانی که از کالج فارغ التحصیل می شوند، به طور متوسط ​​12 سال بیشتر از زنانی که دبیرستان را ترک می کنند، و به طور متوسط ​​6 سال بیشتر از زنان فارغ التحصیل دبیرستانی که به کالج نمی روند، عمر می کنند.

زندگی شادتر: علاوه بر زندگی طولانی تر، افرادی که به دنبال تحصیل هستند، در زندگی شادتر هستند. به این دلیل که داشتن تحصیلات، باعث می شود افراد مشکلات را بهتر حل کنند و برای مدیریت مشکلات روزمره آماده تر باشند.

برخی از مطالعات نشان می‌دهد، صرف تحصیلات بدون توجه به درآمد بعدی یا رضایت شغلی، به افراد کمک می کند تا در آینده از سلامت روانی بهتری برخوردار شوند.

رضایتمندی بیشتر در زندگی: برخی از مطالعات نشان می‌دهد، افرادی که تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند، بیشتر به دنبال رضایت شخصی هستند. به عبارت دیگر، داشتن تحصیلات ممکن است به شما کمک کند سرگرمی ها یا علایقی را پیدا کنید که به شما احساس رضایت می دهد.
بسیاری از مدارس با ارائه یک محیط یادگیری محرک و فعالیت‌های فوق برنامه معنی‌دار به دانش‌آموزانی که به غیر از مدرسه هیچ فرصت یادیگری دیگری ندارند، آنان را تشویق می‌کنند.

کلام آخر

با نمرات ضعیف ناامید نشوید. مطالعه، گرفتن معلم خصوصی و رفتن به کلاس های فوق برنامه آنلاین می تواند باعث عملکرد بهتر شما در مدرسه شود.
اجازه ندهید مسائل مالی شما را از رفتن به مدرسه باز دارد و اهمیت آموزش را برای شما کم ارزش کند. بورسیه ها همیشه برای دانش آموزانی که می خواهند به مدرسه بروند در دسترس است و داشتن تحصیلات می تواند به شما کمک کند تا پایان عمر حقوق بالاتری کسب کنید.

اگر فرصتی برای تحصیل دارید، آن را نادیده نگیرید. افراد زیادی هستند که دوست دارند فرصت مشابهی برای رفتن به مدرسه داشته باشند.

 

منبع: How to Know the Importance of Education

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *