قرارداد ارائه زیرساخت فنی آموزش آنلاین

با استناد به ماده ۵ قانون تجارت الکترونیکی که مفاد آن از طریق تارنمای رسمی مجلس شورای اسلامی به آدرس https://rc.majlis.ir/fa/law/show/93997 در دسترس می باشد، طرفین قرارداد، موافقت بی قید و شرط خود با توافقنامه حاضر را پذیرفته و خود را ملزم به رعایت آن می دانند:

ماده ۱) طرفین قرارداد:

این قرارداد فی مابین آموزشگاه مجازی پارسا با مدیریت خانم … به شماره ملی … به آدرس جزیره قشم، بلوار باهنر، ساختمان نجار، طبقه ۱، واحد ۲ با کد پستی ۷۹۵۱۹۹۴۱۷۷ و شماره تماس ۰۲۱۹۱۳۰۳۷۶۳ و آدرس ایمیل sales@parsa-ac.com به عنوان طرف اول و … به عنوان طرف دوم منعقد می شود.

ماده ۲) موضوع قرارداد:

موضوع این قرارداد عبارت است از

پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت آموزش الکترونیک Moodle بر روی آدرس …

پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت آموزش الکترونیک نمرا بر روی آدرس …

پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت آزمون الکترونیک تستا بر روی آدرس …

پیاده سازی و استقرار سیستم ویدیو کنفرانس Adobe Connect بر روی آدرس …

پیاده سازی و استقرار سیستم وب کنفرانس BigBlueButton بر روی آدرس …

پیاده سازی و استقرار سیستم رزرواسیون آنلاین کتابخانه بر روی آدرس …

پیاده سازی و استقرار سیستم فروش آنلاین کتاب و جزوات فیزیکی و الکترونیکی بر روی آدرس …

ماده ۳) مدت قرارداد:

این قرارداد به مدت … روز کاری از تاریخ … لغایت … معتبر بوده و طرفین ملزم به رعایت مفاد آن می باشد.

ماده ۴) مبلغ قرارداد:

مبلغ این قرارداد … ریال معادل … تومان بوده که لازم است توسط طرف دوم نهایتا تا تاریخ … به شماره شبای … بانک … بنام آقای علی حقیقت جو واریز گردد.

ماده ۵) تعهدات طرف اول:

بند ۱) طرف اول متعهد می شود موضوع قرارداد را در مدت زمان معین شده به طور کامل و بی نقص انجام داده و دسترسی های مربوطه را در اختیار طرف دوم قرار دهد.

بند ۲) طرف اول متعهد می شود آموزش نحوه استفاده از نرم افزار موضوع قرارداد و کار با آن را در قالب ویدیو های آموزشی از پیش ضبط شده در اختیار طرف دوم قرار دهد.

بند ۳) طرف اول متعهد می شود از نرم افزار موضوع قرارداد به مدت شش ماه به طور رایگان پشتیبانی نموده و پس از آن در صورت توافق طرفین امکان تمدید خدمات پشتیبانی به صورت سالیانه با تعرفه ای معادل ۲۰% از قیمت روز اجرای پروژه به نسبت تغییر در پایه حقوقی مصوب وزارت کار می باشد. (به عنوان مثال اگر پایه حقوقی مصوب وزارت کار در سال آینده ۳۰% افزایش داشته باشد، قیمت تمام شده پروژه با ۳۰% افزایش محاسبه خواهد شد که ۲۰% از آن هزینه پشتیبانی سالیانه خواهد بود)

لازم به ذکر است منظور از پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش، موارد زیر می باشد:

  1. رسیدگی و پاسخ به سوالات فنی طرف دوم مربوط به خدمات ارائه شده توسط طرف اول
  2. رفع هرگونه مشکل فنی مربوط به خدمات ارائه شده توسط طرف اول
  3. به‌روزرسانی مداوم کدهای نرم افزار جهت سازگاری با تکنولوژی روز بسته به تشخیص طرف اول

ماده ۶) تعهدات طرف دوم:

بند ۱) طرف دوم متعهد می گردد هرگونه داده، اطلاعات و زیرساخت فنی مورد نیاز طرف اول در انجام تعهدات مرتبط با موضوع قرارداد (اعم از دسترسی سرور، شبکه، اینترنت، هاست، دامنه، گواهینامه SSL ، مجوز های قانونی، اطلاعات تکمیلی و…) را پیش از آغاز قرارداد مهیا و به محض شروع قرارداد در اختیار طرف اول قرار دهد.

بند ۲) طرف دوم متعهد می گردد پس از اعلام موفقیت آمیز بودن ارائه خدمات توسط طرف اول حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت بررسی های لازم را به عمل آورده و کلیه نظرات خود را اعلام نماید. در غیر این صورت خدمات ارائه شده مورد قبول طرف دوم به حساب آمده و پروژه به صورت تحویل شده نهایی تلقی خواهد شد.

بند ۳) طرف اول متعهد می شود از تکثیر نرم افزار موضوع قرارداد که توسط طرف اول و یا به واسطه خدمات ایشان حاصل شده خودداری نموده و همچنین از ارائه آن به غیر به هر نحو مستقیم یا غیر مستقیم و به هر عنوان رایگان یا غیر رایگان و به هر صورت سهوا یا عمدا خودداری نماید.

بند ۴) طرف دوم متعهد می شود مطابق با دستورالعمل، روشها و آموزشهای مشخص شده توسط طرف اول، از نرم افزار ارائه شده استفاده نموده و از اعمال هرگونه تغییر در نرم افزار ارائه شده چه در سطح تنظیمات سیستم و چه در سرویس میزبانی (هاست) نرم افزار (شامل سورس کدهای نرم افزار، بانک اطلاعاتی، گواهینامه امنیتی SSL و…) به هر نحو سهوا یا عمدا اکیدا خودداری نماید؛ در غیر این صورت طرف اول هیچ گونه تعهدی در خصوص پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش نرم افزار موضوع قرارداد نخواهد داشت.

ماده ۷) شرایط قرارداد:

بند ۱) مسئولیت مادی و معنوی استفاده از خدمات ارائه شده توسط طرف اول و کشف هرگونه فساد احتمالی و یا هرگونه سوء استفاده، به هر نحو سهوی یا عمدی بر عهده طرف دوم بوده و طرف اول در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

بند ۲) طرف اول می تواند در کلیه خدمات ارائه شده نام و اطلاعات تماس خود را به هر نحو، در هر قسمت و به هر تعداد درج نماید.

بند ۴) اسقاط کافه خیارات ولو خیار غبن هر چند فاحش یا افحش از طرفین بعمل آمد.

ماده ۸) نحوه مکاتبات رسمی:

با توجه به ماهیت الکترونیکی بودن قرارداد حاضر، ارسال نامه الکترونیکی از طریق آدرس ایمیل طرفین قرارداد، حکم مکاتبات رسمی را خواهد داشت.

ماده ۹) فسخ قرارداد:

این قرارداد پس از انعقاد، مگر با توافق طرفین، به هیچ وجه قابل فسخ نخواهد بود، اما بدیهیست در صورت عدم رعایت هر یک از طرفین نسبت به تعهدات خود، طرف مقابل حق فسخ قرارداد را به صورت یک طرفه، صرفا با اعلام رسمی به طرف مقابل و بدون نیاز مراجعه به مراجع قضایی خواهد داشت.

ماده ۱۰) قوه قهریه:

طرفین این قرارداد در هر شرایطی به جز موارد فورس ماژور ملزم به رعایت تعهدات خود می باشند. شرایط فورس ماژور عبارت است از هر حادثه خارجی غیرقابل پیش بینی و غیرقابل اجتناب (همانند جنگ، قحطی، بلایای طبیعی و…) که مانع اجرای تعهدات باشد.

ماده ۱۱) حل اختلاف:

با توجه به الکترونیکی بودن ماهیت قرارداد حاضر، طرفین موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه کانون تبلیغات پاسارگاد، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام نموده و هرگاه طرفین نتوانند اختلاف نظر بوجود آمده را از طریق مذاکره رفع نمایند، موضوع از طریق مراجع ذی ربط در شهرستان محل انعقاد قرارداد پیگیری و حل و فصل خواهد شد.

ماده ۱۲) ماهیت و نحوه انعقاد قرارداد:

این توافقنامه در ۱۲ ماده، به صورت الکترونیکی و از راه دور تنظیم شده که طرفین در کمال صحت عقل و درایت و رضایت و تعهد قلبی و عملی به مفاد آن، آن را کاملا درک نموده و پیش از هرگونه اقدام تماما پذیرفته اند.

قرارداد حاضر با ارسال مفاد قرارداد توسط طرف اول به ایمیل طرف دوم و همزمان با پاسخ ” کلیه مفاد قرارداد را خواندم و قبول دارم.” توسط طرف دوم منعقد خواهد شد.

درباره ما
سبدخرید